Mami-Wata_ukr.

Спонсор січня 2016 — Музей африканського мистецтва Арельяно Алонсо

У 2004 році після ранньої смерті його єдиного сина, Алонсо Арельяно вирішив створити фонд, не тільки, щоби віддати належне його синові, але щоб запобігти втраті творів мистецтва, які він зібрав з плином часу. Також це різні об’єкти, що залишилися від його батьків та інших колекціонерів, що були зібрані у 50-х роках. Результат: складна цілісна колекція, що вміщувала різноманітні художні об’єкти, у тому числі китайську теракотову скульптуру, декоративно-прикладне мистецтво, Талаверську кераміку, картини та скульптури сучасного іспанського, африканського мистецтва.

Кінцева мета створення цієї колекції полягала в тому, що ці твори не просто зберігаються, але вивчаються та можуть бути доступними для всіх. Отже, рішення про передачу всіх засобів до університету Вальядоліда підтримує фонд, в межах якого народжується Музей африканського мистецтва Арельяно Алонсо.

У перші роки частина видатної колекції сучасного живопису і скульптури найбільш представницьких іспанських авторів з 50-х була виставлена в одному з трьох кімнат центру, розташованих у Палаці Санта-Круз. Але особливу увагу хотілося б звернути на окрему колекцію, що складається з творів молодих авторів, які у 90-х роках, сприяли оновленню іспанської художньої мови, та імена яких закріплено та визнано на міжнародному рівні (Agnes Denes, Carmen Calvo, Marina Nuñez, Patricia Gadea, Blanca Munoz, Esther Pizarro).

Тим не менш, в 2009 році, фонд Алонсо Арельяно вирішив спеціалізувати Музей в унікальний центр, єдиний на іспанській території, що представляє мистецтво на південь від Сахари. В результаті, сьогодні ми можемо подивитися на розташовану у трьох кімнатах унікальну колекцію скульптур з теракоти, зокрема «Королівство Оку», складеного з шокуючих роялті та масок таємних товариств з Камеруну.

Оскільки Музей має завдання узагальнити африканську культуру, ми завжди приділяємо пріоритетну увагу пропагуванню ролі жінок у традиційних культурах. Ми використовуємо в якості посилання експонати (деякі з них датовані від V століття до нашої ери), показуючи їхню роль у житті суспільства: жінок, особливо матерів і дружин, а також воїнь та королев, що зазначається в наших тематичних турів.

В даний час роль жінок в Африці є суттєвою. Жінки — це майбутнє Африки. Таким чином, співпадаючі особливо з 8 березня, протягом декількох років ми підготували таблиці інтерпретації, у яких відвідувачі змогли дізнатися про письменниць, художниць, политикинь та жінок, зайнятих у різних сферах.

Це привело нас до організації #Occupygender в червні 2015 року, під час якого відбулася перша зустріч у співпраці з культурним менеджером Мартою Альварез. На зустрічі Марія Санчес представила проект #SaveGenderMuseum, і ми вирішили стати його спонсором. Але під час зустрічі ми також отримали, щоб зібрати деякі кошти від груп й асоціацій, які борються кожен день за гендерну рівность в нашому місті Вальядолід.

Таким чином, в нас немає іншого вибору, окрім як підтримати не тільки ідею Марія Санчес, але й наших колег з харківського GENDERMUSEUM, які з усією своєю енергією намагаються щось змінити в своїй країні.

Вальядолід (Іспанія), з нашою підтримкою та любов’ю.

www.fundacionjimenezarellano.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *